Uczestnik rocznika:
Dystrybucja na Polskę 3M Poland Sp. z o.o.
Kajetany Nadarzyn , al. Katowicka 117
tel.: 022 739 60 00 , fax: 022 739 60 01
e-mail.: kontakt@3mespe.pl
Strona internetowa: www.3mespe.pl


Z czym powinna kojarzyć się pacjentowi marka 3M?

Amerykańska korporacja 3M posiada w swojej ofercie ponad 50 tysięcy produktów. Większość z nich znana jest głównie profesjonalistom z różnych branż, dostarczamy bowiem niezbędnych materiałów dla przemysłu, drogownictwa, biura, dla gospodarstw domowych, a także medycyny, w tym stomatologii i ortodoncji. Marka 3M kojarzy się przede wszystkim z wysoką jakością i innowacjami. Większość produktów to komponenty, narzędzia oraz systemy, dzięki którym profesjonaliści mogą lepiej, nowocześniej, szybciej pracować. Mówimy, że 3M nie wynalazło koła, ale tysiąc drobiazgów, które czynią je użytecznym... Z materiałów odblaskowych marki 3M wykonane są poziome i pionowe znaki drogowe, widoczne w nocy z odległości kilku kilometrów, produkty klejące marki 3M stosowane są do łączenia elementów urządzeń, gdzie ze względu na ekstremalne warunki nie można zastosować standardowych łączeń (np. piece, samoloty),
w maskach chroniących układ oddechowy pracują górnicy, stoczniowcy oraz …lekarze. Ekrany LCD pokryte są folią 3M poprawiającą parametry odbioru obrazu. Marka 3M to środki opatrunkowe Viscoplast, stetoskop marki Littman™ na szyi lekarza, samoprzylepne żółte karteczki Post it®, … i wiele wiele innych. Z pozoru brak wspólnego mianownika, ale „inkubatorem” powstania każdego produktu 3M jest jedna z kilkunastu innowacyjnych platform technologicznych 3M, jak mikroreplikacja czy nanotechnologia.

W Polsce dostępnych jest ponad 600 wysokiej klasy, nowoczesnych materiałów i urządzeń stomatologicznych z marką 3M ESPE. Pacjent zazwyczaj nie pyta lekarza o rodzaj, a tym bardziej producenta zakładanego wypełnienia, ma zaufanie do stosowanej procedury, a przede wszystkim wiedzy i doświadczenia lekarza. Każdy lekarz, który dba o dobro pacjenta, a także komfort swojej pracy wie, że aby uniknąć powikłań, nadwrażliwości, wielokrotnych wizyt pacjenta, aby leczenie było dla pacjenta krótkie i jak najmniej bolesne oraz dawało oczekiwany efekt terapeutyczny i estetyczny, powinien stosować nowoczesne produkty, sprawdzone w wielu badaniach klinicznych, prowadzonych przez akademickie ośrodki naukowe, jak również powszechnie stosowane przez lekarzy praktyków na całym świecie.

Marka 3M ESPE w gabinecie stomatologicznym to gwarancja wysokiej jakości produktów, komfortu i bezpieczeństwa pacjenta, a przede wszystkim, możliwie najkrótszego, niebolesnego i jednocześnie wysoce skutecznego i estetycznego leczenia.

Jaka jest idea funkcjonowania 3M w Polsce?

Produkty 3M ESPE są znane i powszechnie stosowane przez lekarzy stomatologów na całym świecie. W Polsce dbamy o to, aby produkty 3M ESPE którymi może pracować lekarz w USA czy gdziekolwiek w Europie był dostępny również w naszym kraju. Rokrocznie firma wprowadza na rynek nowe produkty, które są efektem pracy naukowców 3M, akademickich ośrodków naukowych oraz konsultacji z lekarzami praktykami. W r. 2007 zaproponujemy stomatologom 6 nowych produktów, które otworzą nowe możliwości leczenia pacjentów lub usprawnią pracę lekarza. Otrzymały one pozytywne oceny naukowców, ale… żaden produkt 3M nie może być wprowadzony na rynek bez konsultacji z praktykami. Zanim nowości znajdą się na półkach sklepów stomatologicznych zostaną przetestowane przez stomatologów, również przez grupę lekarzy z Polski. Jednym z podstawowych celów działania firmy w Polsce jest nie tylko profesjonalna informacja o produktach, ale przede wszystkim proponowanie rozwiązań systemowych i zoptymalizowanie procedur stosowanych przez lekarza.

Organizujemy mnóstwo szkoleń dla dentystów, począwszy od wykładów uznanych autorytetów zagranicznych, poprzez wykłady i praktyczne warsztaty, prowadzone przez lekarzy, którzy firmują najlepsze praktyki stomatologiczne i mają największe doświadczenie w stosowaniu nowoczesnych procedur.

Jakie produkty z oferty 3M cieszą się największym zainteresowaniem stomatologów?

Najbardziej popularne są produkty najczęściej stosowane, a więc kompozyty Filtek, szkołojonomery Ketac, krążki Sof-Lex czy masy wyciskowe Express i Impregum. Wielu lekarzy wybiera znieczulenia Ubistesin, jako najbardziej bezpieczne i skuteczne dla pacjenta. Lista produktów jest naprawdę długa, mamy wielu lekarzy, którzy nigdy nie zwiedli się na marce 3M ESPE i stosują na co dzień wiele produktów tej marki.

Jakie jest zainteresowanie polskich stomatologów nowoczesnymi materiałami?

To, co nas szczególnie cieszy to zainteresowanie lekarzy produktami i procedurami, które są najnowszymi osiągnięciami zespołu naukowego 3M ESPE, jak np. cementy samoadhezyjne RelyX Unicem, czy Filtek Supreme – kompozyt z nanowypełniaczem. Nowoczesny produkt musi posiadać i konkretną przewagę w stosunku do „starego”, ma być prosty i szybki w pracy lekarza, a jednocześnie nieść konkretną korzyść terapeutyczną dla pacjenta. W przypadku Unicem jest to uproszczenie i skrócenie procedury cementowania pracy protetycznej o ponad połowę czasu, przy zachowaniu parametrów siły adhezji, Filtek Supreme dzięki zawartości nanowypełniacza gwarantuje pacjentowi szczególnie estetyczne (czyli niewidoczne) i długoczasowe wypełnienie.

Wiele czasu 3M ESPE poświęca obecnie na rozpowszechnienie systemu Lava - pełnoceramicznych koron i mostów wykonywanych cyfrową techniką CAD/CAM, gwarantujących pacjentowi najwyższą (czyli bliską naturalnej) estetykę protezy z jednoczesnym idealnym jej dopasowaniem (brak mikroprzecieków) i własnościami mechanicznymi (bezwzględna odporność na największe siły żucia). System ten uważany jest za jednej z najlepszych na świecie. Od niedawna mamy w Polsce pierwsze autoryzowane Centrum Frezowania Lava, gdzie poza projektowaniem i wykonywaniem podbudów, można uzyskać wyczerpującą informację pratyczną.

Jakie są plany rozwoju w Polsce firmy?

3M ESPE rozwija się bardzo dynamicznie, nowe materiały wprowadzane są na rynek polski równolegle z debiutem w innych krajach Europy. Będziemy oferować też nowe produkty wchodząc w alianse z innymi firmami z branży stomatologicznej, które oferują świetne, nowoczesne produkty, lecz nie posiadają możliwości dotarcia z informacją o swoich produktach do szerokiej rzeszy lekarzy w wielu krajach. 3M ESPE inwestować będzie w najnowocześniejsze technologicznie rozwiązania, które doskonale uzupełnią obecnie posiadaną ofertę np. dla lekarzy protetyków - na tragach IDS w Kolonii zeprezentowany zostanie najnowszy skaner wewnątrzustny. 3M ESPE rozwijać się będzie również w dziedzinie prewencji i profilaktyki stomatologicznej, poprzez rozbudowaną ofertę produktów do profesjonalnej higieny jamy ustnej.

    

 Redakcja portalu:
 redakcja@stomatologia-polska.pl

 Sprzedaż reklam:
 temidaczasopisma@post.pl

Copyright C 2007 Wydawnictwo Temida   |  Wykonanie